Головна / Ендоскопія / Стадії загоєння виразки шлунка за Sakita-Miwa

Стадії загоєння виразки шлунка за Sakita-Miwa

Стадії загоєння виразки шлунка за Sakita-Miwa
Стадії загоєння виразки шлунка за Sakita-Miwa

A (Active). Активна стадія (загострення)

A1 Слизова оболонка, що оточує виразку, виглядає пухкою внаслідок набряку, регенерація епітелію відсутня.

A2 Набряк слизової оболонки навколо виразки зменшився, край виразки виразно видно, і в краї виразки з’явилися перші паростки епітелію, що регенерує. По периметру виразки часто простежується червоний ободок, а безпосередньо по краю – циркулярний білий струп. Складки слизової оболонки, що сходяться, зазвичай простежуються аж до краю виразки.

H (Healing). Стадія загоєння

H1 Шар білого фібрину, що покриває виразку, стає тонким, а епітелій, що регенерує, поширюється безпосередньо на основу виразки. Градієнт між краєм і дном виразки згладжується. Але кратер виразки все ще існує, край виразки чітко видно. Діаметр виразкового дефекту становить приблизно від половини до двох третин діаметра виразки в стадії A1.

H2 Виразковий дефект менший, ніж у стадії H1, і епітелій, що регенерує, покриває більшу частину дна виразки. Площа шару білого фібрину становить приблизно від чверті до третини площі виразки в стадії А1.

S (Scarring). Стадія рубця

S1 Епітелій, що регенерує, повністю покриває дно виразки. Білий шар фібрину зник. Спочатку зона регенерації виглядає яскраво червоною. При прицільному огляді можна побачити велику кількість капілярів. Сформувався “червоний рубець”.

S2 У термін від кількох місяців до кількох років початково червоний рубець набуває кольору навколишньої слизової оболонки. Сформувався “білий рубець”.